Aktuality

 • 20. 10. 2017

  Volby do PSP ČR

  Naším kandidátem do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky je na kandidátce za Prahu Ing. Michal Drábek (pořadové číslo 10).

 • 20. 10. 2017

  Pořádáme v Centrálním parku Prahy 13 turnaj v kuželkách tříčlenných družstev

  Ve čtvrtek 12. října 2017 od 15.00 do 18.00 pořádáme v Centrálním parku Prahy 13 turnaj v kuželkách tříčlenných družstev, spojený s neformálním setkáním s naším kandidátem do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ing. Michalem Drábkem (pořadové číslo 10).

 • 20. 10. 2017

  Odpoledne s občany Prahy 13

  Ve středu 4. října 2017 jsme strávili s občany „třináctky“ příjemné odpoledne.

 • 20. 9. 2015

  Pražská zastupitelka ANO: Už jste slyšeli tu fámu o panu Kaslovi?

  20. 9. 2015 uveřejnil internetový server Parlamentní listy rozhovor s Marcelou Plesníkovou, naší zastupitelkou hnutí ANO na pražském magistrátu. ParlamentníListy.cz s ní hovořily nejen o aktuální situaci, ale také o vývoji a politické budoucnosti. Rozhovor přetiskujeme v plném znění.

 • 23. 6. 2015

  Děti se ocitnou v pohádce

  Akce „Večerníčkový pohádkový les“ potěší děti i dospělé v úterý dne 1. září 2015 v době od 12:00 do 17:00 hod. v Centrálním parku MČ Praha 13. Akce je určena zejména pro děti z mateřských škol a děti prvního stupně základních škol. Srdečně zve zástupkyně starosty RNDr. Marcela Plesníková a starosta Ing. David Vodrážka.

 • 18. 5. 2015

  Uctění památky padlých při osvobozování Prahy v roce 1945

  Marcela Plesníková a Libor Hadrava jako členové delegace pražské organizace ANO uctili památku obětí padlých při osvobozování našeho hlavního města v květnu 1945.

 • 18. 5. 2015

  Jak plníme předvolební sliby - školství

  Zástupkyně starosty MČ Praha 13 Marcela Plesníková, která sama působila téměř patnáct let jako učitelka, nechce úřadovat jen od stolu.

 • 26. 11. 2014

  Ustavující zasedání zastupitelstva zvolilo vedení Prahy 13

  Nové Zastupitelstvo městské části Praha 13 se poprvé sešlo ve středu 12. listopadu 2014.
  Starostou MČ Praha 13 zastupitelstvo zvolilo Ing. Davida Vodrážku (ODS), který vykonával tuto funkci již v předchozích třech volebních obdobích. Do funkcí zástupců starosty byli zvoleni Petr Zeman (ODS), RNDr. Marcela Plesníková (ANO 2011)Ing. Pavel Jaroš (ČSSD).
  Rada městské části bude devítičlenná. Jejími členy se kromě starosty a jeho zástupců stali ještě Zbyněk Pastrňák (ODS), Mgr. Šárka Skopalíková (ODS), Bc. Libor Hadrava (ANO 2011), Ing. Michal Drábek (ANO 2011) a JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA (ČSSD).
  Zastupitelstvo též zřídilo devět výborů a zvolilo jejich předsedy, členy a tajemníky.

 • 12. 10. 2014

  Výsledky komunálních voleb - Praha 13

  Děkujeme voličům, kteří projevili důvěru našim kandidátům!

 • 12. 10. 2014

  Děkujeme za vaše hlasy!

  Děkujeme vám za vaši důvěru a vaše hlasy, kterými jste nás a hnutí ANO podpořili.

 • 11. 9. 2014

  Věci dokáže změnit RNDr. Marcela Plesníková

  Na Praze 13 žiji více než dvacet let, z toho šest roků působím jako opoziční zastupitelka. Přiznám se, že zdaleka ne se vším na Třináctce jsem spokojena. Přitom jsem přesvědčena, že alespoň některé věci se stále ještě dají změnit. Proto jsem se rozhodla v letošních komunálních volbách kandidovat za hnutí ANO. Nehodlám slibovat modré z nebe a pak se nechutně vymlouvat, ani se dennodenně zaklínat zájmy voličů. Můžu jen veřejně slíbit, že pokud dostanu Vaši důvěru, budu se ji snažit nezklamat a usilovat, aby se nám vše, a nikoli jen některým u koryta, žilo na Praze 13 lépe. Děkuji předem za podporu, a i když mne nebudete volit, přijďte, prosím, 10. a 11. října 2014 k volbám. Čínský moudrý muž, kterému jsme si zvykli říkat Konfucius, prohlásil již před 2 500 lety: „Je lepší zapálit alespoň malou svíčku, než proklínat temnotu.“

  V ZASTUPITELSTVU MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 13 SE HODLÁM ZAMĚŘIT:
  -na navýšení kapacity mateřských škol a dalších zařízení pro předškolní děti
  -na podporu rozvoje základních a středních škol a učňovských zařízení
  -na zachování zelených oáz uprostřed zástavby jako je přírodní park Prokopské a Dalejské údolí a jejich návaznost na rozšířený Centrální park
  -na výstavbu nového, skutečně důstojného domu pro seniory
  -na podporu výstavby startovacích bytů pro potřebné
  -na zrušení heren či alespoň jejich omezení na nejmenší možnou míru
  -na zlepšení možností parkování pro obyvatele Prahy 13 rozsáhlou výstavbou nových parkovacích míst na náklady developerů
  -na zabránění tomu, aby Praha 13 sloužila jako koridor tranzitní dopravě a současně na dobudování Radlické radiály tak, aby městskou část zbytečně nerozdělovala mimoúrovňovými křižovatkami
  -na zlepšení MHD posílením přeplněných linek a účinnou návazností na nové stanice metra, zejména v Motole
  -na, i když to zní jako fráze slýchaná několikrát denně, naprosto průhledné hospodaření úřadu městské části, kontrolovatelné daňovými poplatníky, a na vstřícnost úřadů, které si platíme z daní, a nikoli obráceně.

 • 2. 9. 2014

  Kreslený humor

 • 1. 9. 2014

  Bc. Libor Hadrava: Bezpečnost musí být základní jistotou řádného občana

  Protože se dlouhodobě zabývám bezpečností občanů, hodlám se v budoucnosti zaměřit právě na tuto otázku. Podporuji navýšení počtu městských strážníků v ulicích ve večerních hodinách mj. jejich stabilizací a současným zabezpečením rutinních činností, které nevyžadují přítomnost strážníků. Městská policie by se neměla soustředit na pokuty za špatné parkování, ale především dbát na potírání protiprávních jednání závadových osob ohrožujících životy, zdraví a majetek občanů MČ. Podporuji zrušení či alespoň minimalizaci heren, které jsou v mnohých případech příčinou kriminálního jednání některých lidí a příčinou tragických lidských osudů.

 • 31. 8. 2014

  Krize umí řešit Ing. Michal Drábek

  Chce si posvítit na hospodaření radnice, hlavně na veřejné zakázky. Nikoli proto, že je to módní, ale proto, že je to nutné.

  Během své dosavadní profesní kariéry působil v různých manažerských, ekonomických a organizačních postech v resortu Ministerstva obrany a následně i několik let v soukromé sféře, kde získal mnoho praktických zkušeností s plánováním, programováním a rozpočtováním finančních prostředků a rovněž i v oblasti krizového řízení a informačních a komunikačních technologiích. Od roku 2008 působí na Státním fondu životního prostředí ČR, kde se v různých řídících funkcích v ekonomickém úseku věnuje zejména naplňování jeho rozpočtu a výběru a kontrole finančních příjmů Fondu ze složkových zákonů. V současné době vykonává na Státním fondu životního prostředí ČR funkci vedoucího oddělení Finančně analytického a kontrolního v Odboru rozpočtu. Je rozvedený a má jednu dospělou dceru. K jeho zálibám patří historie, letecké modelářství a sportovní střelba.

 • 31. 8. 2014

  Yveta Kvapilová zná prostředí radnice

  Znám přednosti i nedostatky Úřadu městské části Praha 13. Proto se chci této problematice důsledně věnovat.

  Pracuji na ÚMČ Praha 13 již dvanáctým rokem, jsem máma dvou dětí, a mým přáním je, aby si mě mé děti vážily a proto je na čase přestat přihlížet různým věcem a situacím, které se mi nelíbí, bez toho, aniž bych je mohla ovlivnit. A proto jsem zvolila tuto cestu jít aktivně do komunální politiky tzn. kandidovat za hnutí ANO do ZMČ Prahy 13. Vnímám své okolí kolem sebe jinýma očima, než politik, který je už v politice příliš dlouho a proto doufám, že dokážu s novým a nezaujatým pohledem přispět k lepší budoucnosti MČ Prahy 13.Znám dobře poměry na radnici Prahy 13. Nechci jen přihlížet, ale změnit je k lepšímu.

 • 30. 8. 2014

  Bc. Karel Sokolovský se vyzná v penězích

  Jsem finanční analytik, ekonom, privátní a investiční bankéř pro VIP klienty. Člen hnutí ANO od roku 2014. Na Praze 13 žiji již přes 25 let. Záleží mi na budoucnosti Prahy 13, a proto jsem se rozhodl kandidovat do zastupitelstva. Své studijní znalosti jsem si prohloubil ve Velké Británii a Izraeli. Do politiky jdu z přesvědčení, že se to dá dělat lépe a především slušně. Chci vytvořit lepší zázemí pro naše děti, slušný život pro naše rodiče a důstojný život pro naše babičky a dědečky.

 • 29. 8. 2014

  Ing. Bc. Pavel Vondrovic - ,,aktivně a slušně ovlivňovat dění na Praze 13"

  Energetik, technik ve správě nemovitostí, v minulosti pracoval ve výzkumném ústavu a v telekomunikační firmě. Do politiky vstupuje poprvé, s cílem mít možnost osobně, aktivně a slušně ovlivňovat dění na Praze 13

 • 28. 8. 2014

  Miloš Drha - sportovec vyznávající fair - play

  Nedělím politiku na levou nebo pravou, ale na tu pro občany nebo do vlastní kapsy. I radnice na Praze 13 se může řídit zdravým selským rozumem.

  Od roku 1992 jsem OSVČ - podnikatel, od té doby vím, co znamená řídit podnik, jak se starat o rodinu a spolupracovníky (zaměstnance). Lidé co mě znají, vědí, že na čem se dohodnu, to platí, neuhýbám, mám smysl pro spravedlnost, fair - play, bohužel tyto pojmy se vytrácí a relativizují. Mám rád svou rodinu, všeobecně děti (pravá upřímnost), sport (motorky, boj.sporty....), přírodu, četbu. Nikdy jsem v žádné straně ani hnutí nebyl (i přes nabídky) až nyní ANO. Budu prosazovat, že politika se nemá dělit na pravou nebo levou, ale politiku pouze pro lidi a že na radnici Prahy 13 "stačí" k plnohodnotnému fungování používat zdravý selský rozum s prvky zdravého sportu. Sám jsem poznal, že sport nás učí ctít a dodržovat daná pravidla. Pro mě je uspěch pracovat a uskutečnit smysluplné projekty.

 • 26. 8. 2014

  Marek Žďánský byl náhradním tátou pražské gorily jménem Moja

  Jmenuji se Marek Ždánský, 15 let jsem pracoval v zoo Praha jako ošetřovatel zvířat, nyní podnikám v oboru ovoce a zelenina. Jsem ženatý mám dvě děti. Mezi moje záliby patří hlavně rodina,příroda ,sport a cestování. Chtěl bych se věnovat životnímu prostředí na Praze 13.